staahoo

Wpisy

 • sobota, 22 września 2012
  • Z Rutki do Mikaszówki

   z trasy wzdłuż granicy RP. Podlasie, 17.08.2012 Trasa w bikemap.net

   Drugi dzień jazdy. W Puńsku, w Restorans Sodas podobnie jak w 2004 roku nie zjedliśmy kartaczy  ani innych specjałów litewskiej kuchni. Wtedy było już za późno, a teraz za wcześnie. Pokręciliśmy się nieco po znajomych nam miejscach w miasteczku. Na rogatce Puńska krótki postój w tamtejszym skansenie i pojechaliśmy dalej, w kierunku granicy polsko-litewskiej. Po drodze Trakiszki z ich stacją kolejową. Nadal stoi tam piękny stary, drewniany budynek dworcowy zamknięty na cztery spusty być może czekający na renowację. Obok nowy, ale pozbawiony duszy. 

   Przystawańce/Pristavonys.

   Lazdijaj (Łoździeje). Senne miasteczko. Ruch pieszy i kołowy znikomy. Odnowiony plac w centrum z okazałym gmachem biblioteki.

   Lazdjai, Seinų gatve. Tą ulicą, a następnie drogą nr 135 dojechaliśmy do Ogrodnik.

   Giby. Posiłek w Gibasówce.

   Rygol. Siedmiozastawkowy jaz i elektrownia wodna. Stąd pojechaliśmy na nocleg do Mikaszówki. Kwatera na nocleg znaleziona za drugim podejściem. Pokój na piętrze. Nasze rumaki noc spędziły w altance w sąsiedztwie nieco zapomnianego królika w klatce taplajcego się we własnym moczu i rozmiękłych bobkach. 

   Mikaszówka. Myśliwski wystrój w drewnianym kościele pw. św. Marii Magdaleny.  

   108 km

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (5) Pokaż komentarze do wpisu „Z Rutki do Mikaszówki”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   staahoo
   Czas publikacji:
   sobota, 22 września 2012 00:18
 • poniedziałek, 10 września 2012
  • XIX Konecki Maraton Rowerowy Sielpia 2012

   Po długiej przerwie znowu w Sielpi k/Końskich. W dniu 8 września 2012 z OSiR II w Sielpi wyruszyli cykliści na trasy 75, 135 i 180 km. Beata i Puchol zaliczyli trasę terenową 75 km, a nawet trochę dłuższą. Z Yaro pojechałem trasą 180 km i oczywiście zrobiliśmy przez pomyłkę 201 km. Na kilkudzięciokilometrowym odcinku wiatr skutecznie mnie powstrzymywał od szybszej jazdy.

   Noc z 7 na 8 września była deszczowa, a i wczesny ranek nie wyglądał zachęcająco. Na start zgłosiliśmy się praktycznie jako ostatni. Pogoda była już wtedy słoneczna i tak utrzymała się do zachodu słońca. Trasa wdzięcznie pofałdowana, w większości po dobrych asfaltach . Po zameldowaniu się na mecie szybki makijaż i z kiełbasą w garści popędziliśmy na ognisko. Rankiem 9 września organizatorzy podjęli cyklistów smaczną zalewajką, wręczyli dyplomy i pamiątkowe medale. Najmłodszy uczestnik imprezy liczył 11 lat, a najstarszy 85 lat. Bardzo przyjemna impreza rowerowo-turystyczna. Polecam nie tylko tę cykliczną imprezę dla aktywnych. PTTK Końskie jest niestrudzone !

   Komórkowe foty takie jak widać, więcej nie wykonałem. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   staahoo
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 10 września 2012 21:43
 • wtorek, 04 września 2012
 • sobota, 01 września 2012

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny

button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl statystyka