staahoo

Wpisy

 • poniedziałek, 24 sierpnia 2009
 • piątek, 21 sierpnia 2009
 • środa, 19 sierpnia 2009
  • Upał i ślady Wielkich Wojen...

   Poniedziałek, 17 sierpnia 2009.  Dzień lejącego się z nieba żaru i pustynnego wiatru. Przesiadywanie w domu wydawało mi się być powolnym odchodzeniem w nicość, więc nie czekawszy na zejście, wskoczyłem o 13:30 na rower i w drogę.  Przez Konstantynów, Piątkowisko, Las Pobłociszewskich i Dobroń wpadłem do Łasku, a tam na drogę nr 483 w kierunku Częstochowy. W Buczku nieudana próba sfocenia rozpadającego się dworu i , aby powetować stratę, porcja lodów z budki tuż przed rozjazdem dróg. Kolejny łyk dobrze już ciepłej wody i pędzę dalej. We wsi Lubiec zatrzymałem się na małą chwilę dla zrobienia foto tamtejszego dworu. Dalej, przejechałem przez wieś wracając tym samym na drogę nr 483. Blisko wyjazdu z Lubca znajdują się dosyć dobrze widoczne od drogi dwa z kilku w tej okolicy bunkrów. Jeden po stronie zachodniej, a drugi po wschodniej (foto poniżej).  Bunkier oczywiście jest naznaczony kibolskim bazgrołem właściwym dla regionu łódzkiego, w środku jest wilgotno i leży w nim  sterta śmieci.

   1

   2

   3

   4

    Jadąc przez Rudzisko znalazłem się w  Szczercowskiej Wsi, najdalej wysuniętym punkcie tego wypadu rowerowego i wkrótce przejechałem przez małą wieś Restarzew z olbrzymim kościołem jak to czesto bywa w małych wsiach.. W sąsiadującej wsi Klęcz pożywiłem się przydrożnie soczystymi dzikimi śliwkami, zapiłem je  gorącą wodą z bidona i wkrótce znalazłem się w Widawie skąd drogą nr 481 rozpocząłem powrotne śmiganie.

   W narożniku lasu przy skrzyżowaniu drogi nr 481, z drogami w kierunku wsi Grabno i Siedlec zatrzymałem się, aby obejrzeć cmentarz wojenny z 1914 roku z grobami żołnierzy niemieckich.  Na cmentarzu jest kilkadziesiąt nagrobków w większości bezimiennych. We wsi Grabno znajdują się też mogiły żołnierzy wrześniowych z 72 Pułku Piechoty im. płk. Dionizego Czachowskiego.  Do wsi jednak z braku czasu nie wjechałem. 

   5

    

   6

   7

   8

   9

   10

   11

   12

   13

   14

   15

   16

   17

   18

   19

   *** 

   Przez Łask, Chorzeszów, Wodzierady i Lutomiersk wróciłem do Łodzi.   166 km.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Upał i ślady Wielkich Wojen...”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   staahoo
   Czas publikacji:
   środa, 19 sierpnia 2009 00:07
 • niedziela, 16 sierpnia 2009
  • Mucha pozostała w Łodzi...

   1

   Być może przewiozłaby się z nami na gapę, gdyby wybrała inne miejsce, ale lekkomyślnie usiadła na oponie i mimo tego, że koło zostało wprawione w ruch nie odleciała. I po musze..

   2

   Podczas gdy pod Orlenem rozegrał się dramat muchy, po drugiej stronie ulicy Strykowskiej, tradycyjnie zbierały się dywizje szosowców żądnych ostrej jazdy.

   *

   Dzisiaj zjechali na start Alheko, Yaro i dawno nie widziany Mariusz, zdeklarowany piechur, który czasem dosiada jednak trekkingowego Gianta. 4ty nie przyjechał (usprawiedliwiony), a Conradtheme wybrał objęcia Morfeusza... W Waliszewie pożegnaliśmy Yaro i teraz we trzech pokręciliśmy przez Sobotę, Urzecze i Zduny do Maurzyc. Zatrzymaliśmy się na popas w karczmie, na terenie tamtejszego skasenu wsi łowickiej. Upał się wzmagał i osiągnął apogeum w granicach godziny piętnastej. Ostatnio kręcę w słonecznym skwarze i pogłębiam fragmentaryczną opaleniznę dorabiając się coraz bardziej "białych rękawiczek".

   3

   4

   W maurzyckim skansenie dużo różnych ciekawych zabawek...

   4

   ...i woda z kiszonych ogórków dla ochłody.

   5

   6

   7

   Poprzestaliśmy na leniwym szwendaniu się po skansenie. Niedaleko, miedzy drzewami niebieszczała inna atrakcja-pierwszy na świecie most spawany elektrycznie, projektu prof. Stefana Bryły. Most zbudowano na rzece Słudwi w latach 1928-1929.

   8

   Wracamy. Mariusz kręci.

   9

   I koniec. U mnie 141 km.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (5) Pokaż komentarze do wpisu „Mucha pozostała w Łodzi...”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   staahoo
   Czas publikacji:
   niedziela, 16 sierpnia 2009 23:41
 • sobota, 15 sierpnia 2009
 • czwartek, 13 sierpnia 2009
 • niedziela, 09 sierpnia 2009
  • Schaboszczak...

   ..podstawą w żywieniu kolarza? Jak z historii polskiego kolarstwa wiadomo (wspomnienia Ryszarda Szurkowskiego) naszych zawodników przed startami w Wyścigu Pokoju torturowano między innymi

   ...kotletem schabowym  ponieważ uważano, że taki frykas dodaje kolarzom

   ...wigoru !

   Nasze rowerowe koleżanki i zarazem samozwańcze dietetyczki postanowiły przeprowadzić doświadczenie.

   Nie pozostało nam nic innego jak poddać się ich sadystycznemu eksperymentowi i...

   ...wtrząchnąć

   ..ze smakiem energetyzujące danie, podczas gdy...

   nasze rowery cierpliwie czekały pozostawione w cieniu.

    

   Czerwona Czapeczka wydaje się być zadowolona z eksperymentu.

   Niebieska Koszulka natomiast coś wyraźnie kombinuje..."może następnym razem karczek z rusztu" ???

   *

   Skutek pożarcia schaboszczaków był taki, że na trasie wzbudzaliśmy salwy śmiechu.

   *

   113 km (Rzgów i okolice)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Schaboszczak...”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   staahoo
   Czas publikacji:
   niedziela, 09 sierpnia 2009 23:23
 • środa, 05 sierpnia 2009
  • Gorąco było...

   .. w niedzielę 2 sierpnia 2009. W cieniu 34 °C, a w promieniach słonecznych termometr odmówił współpracy. Hop na Międzygalaktycznego Śmigacza i drogą nr 72 w kierunku Brzezin. 

   1

   Droga rowerowa. Łódź, ul. Wojska Polskiego 188.

   Minąłem Paprotnię i skręciłem w drugą (asfaltową) drogę do Ksawerowa i różnymi wąskimi lecz gładkimi drogami dojechałem do Justynowa.

   2

   3

   Na skraju lasu.

    W Karpinie, w tamtejszym sklepie kupiłem herbatniki i kryjąc się w cieniu budynku przechyliłem bidon dla kilku łyków wody. Obok w pełnym słońcu stał cyklista, facet o posturze góry. Łapczywie pił z półtoralitrowej butelki wodę smakową. Płynu ubywało z każdą chwilą, a facet począł spływać strugami potu. Bojąc się powodzi wskoczyłem na rower i pojechałem dalej. Herbatniki zjadłem w drodze do Rokicin Kolonii. Robiło się coraz goręcej, a z kiepskiego asfaltu wytapiała się miejscami smoła. Nieco chłodniej zrobiło się w lesie między Będzelinem, a Koluszkami.

    

   4

   Przez Budziszewice i Mierzno dojechałem do Żelechlinka. W miejscowości tej byłem kilka lat temu w drodze powrotnej z Rawy Mazowieckiej. Obraz Żelechlinka, ktory utkwił w szufladce mojej pamięci nijak teraz do niego nie przystawał. Niby ta sama miejscowość, a inna. Rondo przybyło i dawny czar odleciał.

   5

   6

   Kolorowy budynek siedziby urzędu gminnego i taki dziwny porządek, zupełnie jak nie u nas.. Centrum Żelechlinka leży na wzniesieniu. W najwyższym punkcie znajduje się kościół. Pokręciłem się chwilę po uliczkach, wstąpiłem na miejscowy cmentarz. Pusto. Upał sprawił, że mieszkańcy pozostali w domach. Objechałem Żelechlinek i zawróciłem w kierunku Żelechlina, typowej wsi ulicówki. W Modrzewku zatrzymałem się przy kapliczce przydrożnej z ciekawą drewnianą figurą Chrystusa. 

   7

    ...a na polach trwają żniwa. 

   Teraz powrót.  Po dość długim kluczeniu po wiejskich asfaltach wyjechałem w Rogowie -Parceli i trafiłem na potężny korek samochodowy.

   Na skraju lasu zdarzył się wypadek. Rozbite auta ściągała z jezdni pomoc drogowa, a policja powstrzymywała co bardziej niecierpliwych samochodziarzy. W stronę bliskich już Brzezin jezdnia była pusta więc depnąłem w pedał i wkrótce przejechałem przez miasto. W Paprotni na tyle skręcało mnie z głodu, że zatrzymałem się w barze . Porcja naleśników była wielka, a ja mimo uczucia głodu ledwie je zjadłem. Jednak trochę się wypompowałem na trasie. Łyk z bidona i wioo do domu.

   więcej foto

   170 km. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (6) Pokaż komentarze do wpisu „Gorąco było...”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   staahoo
   Czas publikacji:
   środa, 05 sierpnia 2009 02:22
 • poniedziałek, 03 sierpnia 2009
  • Wujkowi z Żyrardowa

   Drogi Wujku ToMi!

   W dniu 1 sierpnia odwiedziłem rowerowo Żyrardów. W Twoim mieście byłem pierwszy raz i nie żałuję, a jeżeli, to tego, że byłem w nim zaledwie 93 minuty. Wstałem wcześnie, ale jak to już u mnie bywa guzdrałem się tragicznie. Z pokojowej rowerowni wyjechałem na 2danger dopiero o godzinie 12:13, w największy skwar. Schłodziłem się dopiero na drodze za mostem na Rawce.

   1

   Młyn w Rudzie nad Rawką.

   W Radziwiłłowie musiałem zejść z roweru, aby przepuścić kawalkadę samochodów. Prowadził ją biały automobil staruszek obciążony młodą parą...   

   Na drodze nr 705 na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Bema, tam, gdzie kończy się las, a zaczyna Żyrardów wymieniłem "pozdrower" z szosowcem jadącym na 2danger. Po raz pierwszy spotkałem na asfalcie taki sam rower jak mój ! Wjechałem do miasta. Skręciłem w ul. 1 Maja i dałem ostrego dyla w kierunku magistratu. Sznury TIRów przecinające z rykiem silników w obu kierunkach Żyrardów to z pewnością zmora dla mieszkańców. Wyczytałem w sieci, że niebawem rozpocznie się budowa obwodnicy miasta. Po jej ukończeniu odetchniecie.

   2

   3

   4

   Pan de Girard i inni przemysłowcy pozostawili po sobie coś niezwykłego. Podobnie niezwykłe jest to, że zabudowania fabryczne, domy robotnicze i pozostałe budynki przetrwały w tak dobrym stanie do naszych czasów. Imponująco przedstawia się też rewitalizacja kompleksu fabrycznego.

   5

   Było mi bardzo miło powłóczyć się między fabrycznymi budynkami, chwilę posiedzieć na ławce w parku i popatrzeć na Pisię. W Szpularni zamierzałem coś przekąsić, ale gdy spojrzałem na zegarek okazało się, że najwyższa pora wracać do Łodzi. Na dwóch paczkach herbatników Petit Beurre, pomidorze i wodzie, udało mi się z niejakimi przygodami wrócić do domu. Te przygody to zmylenie drogi  w egipskich ciemnościach . Wylądowałem na wjeździe do Głowna i już nie było odwrotu przed drogą nr 14. W ten sposób Drogi Wujku ToMi, licznik nabił 200 km. 

   Więcej fotografii tutaj.

   Pozdrower !

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (11) Pokaż komentarze do wpisu „Wujkowi z Żyrardowa”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   staahoo
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 03 sierpnia 2009 22:58

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny

button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl statystyka