staahoo

Wpisy

 • środa, 31 grudnia 2008
  • Sylwestrowe kołowanie

    ....bez Sylwestra.

   No i nie wytrzymałem. Około godziny siedemnastej  postanowiłem przekręcić trochę kilometrów. Ostatni dzień 2008 roku bez szosy? Nie! Ulicą Łagiewnicką wzdłuż budowanej drogi rowerowej, jeszcze asfaltem, a nie kostkowobetonowym koszmarkiem. Droga obecnie kończy się nagle na wjeździe do posesji nr 299. Nie wiem jak z jej dalszym przebiegiem. Teraz kończy się na skraju doliny Bzury i jeśli tak pozostanie to łódzcy cyklościeżkowcy będą musieli zjechać na asfalt i będzie to bardzo niebezpieczne, ponieważ to miejsce znajduje się tuż za łukiem jezdni. Ciekawe co dalej? Tak czy owak drogi rowerowe osaczają mnie ze wszystkich stron. Tfu, na psa urok!

   Przy hippodromie skręciłem w prawo i Okólną przez Modrzew dotarłem do ul. Strykowskiej, którą planuje się poszerzyć do trzech pasów ruchu w obu kierunkach i oczywiście będzie też, a jakże, droga rowerowa. Tfu! Biedna "Strykowska"-szosowe dywizje będą się ścigać na drodze rowerowej?  Kto chce zabić kolarstwo? Jak znam życie ścieżynka będzie z kostki. Już tam pewnie jej producenci zacierają łapska na myśl o lukratywnym biznesie, aż się naskórek sypie. Obym się jednak mylił, może ktoś oprzytomnieje i droga rowerowa będzie asfaltowa i szeroka. Osobiście wolałbym szerokie asfaltowe pobocza, wtedy możnaby jak dzisiaj śmigać 36-50 km/h w kierunku Strykowa i dalej.

   Na Strykowskiej pustawo i smętnie. Asfalt czarny i suchy. Na sosnowieckim rondzie skręciłem w kierunku Zgierza. Szybko zaczęło zmierzchać i wróciłem już po ciemnicy. Dużo tego kręcenia nie było bo tylko 32 km, ale samopoczucie zdecydowanie poszło na plus w mroźnym powietrzu.

   1

   Droga Zgierz-Stryków. Wąska, ale dobrze się po niej śmiga.

   2

   Auuuuuuu!

   3

   Tak, to ON ! Ujrzałem jak Stary Rok przemknął polem....

   4

   4

   Ul. Łagiewnicka nr 299. Plan wykonany? Tu kończy się droga rowerowa, dalej asfaltem. Może będzie zbudowana kładka nad Bzurą, co bardzo wątpliwe.

   5

   *

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (6) Pokaż komentarze do wpisu „Sylwestrowe kołowanie”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   staahoo
   Czas publikacji:
   środa, 31 grudnia 2008 20:24
 • wtorek, 30 grudnia 2008
 • niedziela, 28 grudnia 2008
 • środa, 24 grudnia 2008
 • czwartek, 18 grudnia 2008
  • Małe bum !

   Wczoraj miałem krótką rozmowę z kolegą Konradem i oględziny jego roweru. Otóż kilka godzin wcześniej Konrad jechał ścieżką rowerową ul. Łagiewnicką w kierunku centrum i w chwili gdy wjeżdżał na skrzyżowanie z ul. Kasztelańską został zaatakowany przez samochód dostawczy. Na szczęście nie wynikły z tego zdarzenia żadne tragiczne następstwa ani dla Konrada, ani dla jego roweru. Kierowca nawet nie zauważył, że ktoś wylądował na boku jego samochodu i jak gdyby nigdy nic skręcił w Łagiewnicką w kierunku Al. Sikorskiego i odpłynął w siną dal. Zdecydowanie nie zachował on należytej ostrożności dojeżdżając do skrzyżowania z drogą dla rowerów, a stoi tam jak byk znak ostrzegający o istnieniu takiego dziwoląga. Powinien był potroić swoją uwagę zbliżając się do skrzyżowania, gdyż widoczność w tym miejscu ogranicza wysokie ogrodzenie betonowe.

   Ulica Kasztelańska jest na krótkim fragmencie asfaltowa, a dalej to droga gruntowa przecinająca tory kolejowe i prowadzaca brzegiem Lasu Łagiewnickiego do ul. Wycieczkowej (ścieżka rowerowa). W przeszłości przy przejeździe kolejowym miała miejsce strzelanina, ale nikt nie strzelał do rowerzysty. Policja kontra uciekający handlarze alkoholem. Była to w Łodzi dosyć głośna sprawa. Zastrzelona została kobieta należąca do grupy rozprowadającej nielegalnie alkohol na Rynku Bałuckim.

   I jeszcze słowo o ścieżkach rowerowych, bo to ostatnio temat ogórkowo-choinkowy w łódzkiej prasie. W Dzienniku Łódzkim, w krótkim artykuliku z cyklu "Skąd ta nazwa", tym razem o ul. Wycieczkowej, Marcin Bereszczyński tak napisał: "Przy ulicy Wycieczkowej zbudowano pierwszą ścieżkę rowerową w Łodzi, którą nadal bardzo cenią rowerzyści, nie tylko z powodu urokliwej trasy, ale także dlatego, że do obecnych czasów pozostała ona równa."

   Niestety tę sielankę równej asfaltowej nawierzchni pamiętającej czasy krasnoludków psują liczne wyjazdy z posesji przecinające ścieżkę, które czynią z niej tor przeszkód. Autora zapraszam na wspólną przejażdżkę rowerem szosowym, bo takie też istnieją.   Czepialski jestem, pewnie przez wirusy, które mnie chcą zamęczyć.

   Łódź, ulica Wycieczkowa. Najstarsza w mieście ścieżka rowerowa. Jesienią przykryta opadłym listowiem.

   Tu będę zgodny, w tej scenerii ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Wycieczkowej ma niezaprzeczalny urok.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (5) Pokaż komentarze do wpisu „Małe bum !”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   staahoo
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 grudnia 2008 12:13

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny

button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl statystyka