staahoo

Wpisy

 • niedziela, 29 stycznia 2012
 • sobota, 28 stycznia 2012
 • środa, 25 stycznia 2012
 • niedziela, 15 stycznia 2012
 • piątek, 06 stycznia 2012
  • 2 kije w 3króli.

    

   Dzisiaj wcześnie wywaliło mnie z łóżka. Mimo siąpiącego deszczu i nisko wiszących chmur wybrałem się na przechadzkę z kijami. Przekijkowałem 13 km. Co mnie po drodze zadziwiło i zasmuciło, to przeszkody na jezdni ulicy, którą dziarsko maszerowałem. Oczywiście dla piechura uzbrojonego w kije do nording walking, położony w poprzek jezdni spowalniacz to żadna przeszkoda, ale pomyślałem o jeździe rowerem szosowym i ..., a zresztą !

   Spowalniacze prędkości, albo progi zwalniające, stosuje się w okolicach o dużym nasileniu ruchu kołowego, wszędzie tam, gdzie wymagana jest szczególna ochrona pieszych, którzy mogą nagle wtargnąć na jezdnię... To zrozumiałe, ale czemu stosuje się je także w miejscach gdzie ruch kołowy jest znikomy, mało zabudowanych, bez szkół, przedszkoli, pijalni piwa, sklepów, jak tu, na ulicy Czapli. Ulica ma porządnie położony dywan asfaltu i jest często wykorzystywana przez cyklistów jako alternatywna droga dla ul. Łagiewnickiej, dosyć wąskiej i i ostanio ze znacznym ruchem samochodowym, bo ta jest z kolei alternatywą dla zgierzan chcących ominąć dantejskie korki na DK nr 1. Dla cyklistów chodzi o odcinek mniej więcej od mostku na Bzurze do siedziby nadleśnictwa. Prawdopodobnie dla położenia spowalniacza wystarczy wysmażyć odpowiedniej treści pismo poparte przez iluś tam mieszkańców danej ulicy i złożyć je w przesiębiorstwie (ZDiT), którego zadaniem jest uszczęśliwianie użytkowników dróg w Łodzi. Spowalniacze ruchu na wspomnianej ulicy bardziej przypominającej wiejską niż wielkomiejską ulicę już stanowią wyjątkową atrakcję dla cyklistów. Trzeba będzie zwalniać, aby nie zwichrować koła i unosić tyłek nad siodełkiem, aby tegoż nie posiniaczyć, a w porze mocno wieczorowej czy nocnej, nie zaliczyć asfaltu..

   Robinsonia przy ul. Chełmskiej. Zgierz.

   Łódź, ul. Świtezianki. Tajemniczy, pękaty worek. Porzucony przez Białego Mikołaja, któregoś z 3Króli czy może to jest łódzki worek Pandory ?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (13) Pokaż komentarze do wpisu „2 kije w 3króli.”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   staahoo
   Czas publikacji:
   piątek, 06 stycznia 2012 17:03

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny

button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl statystyka