staahoo

Wpis

niedziela, 21 października 2012

Po asfalcie i DDR

21.10.2012

Jaka była pogoda tej niedzieli nie będę się rozpisywać. Była piękna i każdy kto żyw mógł pięknem tym do woli się rozkoszować. Na rower wyciągnął mnie Yaro i dobrze uczynił. Ze skrzyżowania w Nowosolnej pojechaliśmy ul. Byszewską w Kierunku Dmosina, Głowna i Strykowa. W Strykowie wpadliśmy na drogę wojewódzką 708. Droga po gruntownej przebudowie. Asfalt równy (jak długo?), a do asfaltu przyspawany chodnik współdzielony z DDR (ścieżka rowerowa) wykonaną jakżeby inaczej jak nie z kostki Bauma i jak to zgodnie z niezłomną tradycją, z fazowanej kostki Bauma. Szosowcy aż wyją z zachwytu, bo bardziej wyszukanego prezentu od drogowców i tak nie mogą się spodziewać. Prawdziwie cieszą się tylko cyklościeżkowi terroryści. Śpiewam więc po staremu:

"ŚCIEŻKOM ROWEROWYM STANOWCZE NIE ! ".

Po drodze piękny krajobraz złotej jesieni z lekką mgiełką.

A to DDR przy ul. Łagiewnickiej/Al.Sikorskiego. Przejazd dla rowerów. W oczekiwaniu na zielone światło na sygnalizatorze.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
staahoo
Czas publikacji:
niedziela, 21 października 2012 23:11

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • conradtheme napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/24 22:30:52:

  "ŚCIEŻKOM ROWEROWYM STANOWCZE NIE ! ". - a co na to Lavinka? Jak pogodzić tak przepastne różnice w pogladach na tak istotna dla cyklistów kwestię
  ?

 • lavinka napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/29 19:39:15:

  Ale ja mam podobne zdanie w kwestii złych ścieżek. Wolę pasy rowerowe wzdłuż jezdni. Chyba że jezdnia jest torem wyścigowym, wtedy wolę ścieżkę. Asfaltową :)

 • conradtheme napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/29 23:51:01:

  @Lavinka: "Ale ja mam podobne zdanie w kwestii złych ścieżek" - a widziałaś w Polsce jakieś dobre ściezki (w Polsce ale poza Warszawą)? Ja osobiście bardzo niewiele ich widziałem, kilometraż takich dobrych ściezek można policzyc na palcach 2 rąk. A pasy rowerowe? Gdzież one są w Polsce, pomijając stolicę?

 • lavinka napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/30 11:02:30:

  No własnie o tym piszę, niewiele takich jest w Polsce, ale istnieją, zatem zamiast walczyć ze ścieżkami, trzeba walczyć o ich jakośc i dobrą lokalizację, nawierzchnię, wreszcie sens (nie róbmy ich przy ulicach o małym natężeniu ruchu). Każda idea wymaga myślenia.

 • conradtheme napisał(a) komentarz datowany na 2012/11/01 00:15:08:

  @Lavinka: Ale to nie do mnie te słowa, zły adres, ja nie zajmuję się projektowaniem scieżek rowerowych ani, tym bardziej, walką o ich powstawanie.

 • lavinka napisał(a) komentarz datowany na 2012/11/01 00:43:31:

  No to z kim ja rozmawiam? Piszesz dp mnie to odpowiadam :)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl statystyka