staahoo

Wpis

czwartek, 22 marca 2012

Bigos i grochówka.

16/17/18.03.2012

Z Pucholem ładujemy kije i rowery do Dżampiego i na jego czterech kołach mkniemy przez Wrocław do Sobótki. Baza w pensjonacie Pod Wieżycą, budynku drewnianym, pokrzywionym ze starości, od wewnątrz mocno zabezpieczonym nie wiedzieć czemu grubą warstwą białej farby emulsyjnej. Przybywamy na miejsce późnym wieczorem, ale nie przeszkadza nam to w przygotowaniu wielkiego żarcia. W wielkim miedzianym garze gotujemy szybki bigos. Zapach przyciąga głodujących gości, którzy przyłączają się do obżarstwa. Ledwie coś z tego zostaje dla nas. Po piance i lulu, ale najpierw wypychamy z pokoju głodomorskich.

Ranek jest wyjątkowo ciepły, a cały dzień pięknie słoneczny. Po wystawnym śniadaniu chwytamy nasze kijaszki i wyruszamy na szlak, aby wdrapać się na Ślężę.

Ze Ślęży schodzimy niebieskim szlakiem.

W Caffe Tąpadła zjedliśmy po słusznej porcji pieczonej kiełbasy z bułką, po czym, czarnym szlakiem rozpoczęliśmy powrót do Sobótki. Wieczorem ponownie wystawna kolacja. Tym razem przygotowaliśmy gar grochówki na kościach i połciu boczku zaprawionej trzema garściami majeranku. Pod drzwiami oczywiście zebrała się znowu grupa wiecznie głodnych turystów, ale udaliśmy, że nie ma nas w pokoju. Drzwi zablokowaliśmy krzesłem i wytłumiliśmy kołdrami. Okna zostały zasłonięte, światła wygaszone i tak udało nam się w spokoju pożreć około 4 litrów grochówki. Pianka i lulu. Rankiem osiemnastego marca, cichcem wymknęliśmy się z pokoju do Dżampiego i z piskiem opon odjechaliśmy do Białego Kościoła koło Strzelina. Tam hop na rowerki i czerwonym szlakiem rowerowym, bardzo rozlazłym po roztopach, wjechaliśmy na Wzgórza Strzelińskie.

W oddali Biały Kościół koło Strzelina.

Na Gromniku. Wzgórza Strzelińskie.

*

Z Gromnika jazda przez Witostowice w kierunku Henrykowa z krótkim postojem w Dobroszowie.

W Brukalicach koło Henrykowa.

Podobno napisane po polsku. Zdanie to wypowiedział do swej żonki młynarki Czech osiadły w tej okolicy, któremu się nałożyły na język elementy czeskie, polskie i śląskie, a może i inne jeszcze. (Brukalice)

W opactwie cysterskim w Henrykowie.

Wbraliśmy trzecią drogę.

Rotunda św. Gotarda w Strzelinie.

Ostatni posiłek podczas odwrotu do Łodzi.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
staahoo
Czas publikacji:
czwartek, 22 marca 2012 22:12

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

 • meteor2017 napisał(a) komentarz datowany na 2012/03/22 23:34:12:

  O, znajome z grudniowego wypadu okolice :-) Tylko że mysmy potem na Radunię poszli, a potem na Świdnicę.

  Ta mnie sprzeczne informacje docierały, a to żeście z kijkami na Ślęży, a to że rowerowo... a tu okazuje się że wcale nie sprzeczne ;-)

 • obroni napisał(a) komentarz datowany na 2012/03/22 23:39:04:

  w wiekszosci miejsc na swiecie zapaszek gotowanej kapusty raczej odstrasza - moze warto wziac to pod rozwage na przyszlosc jesli dzielenie sie z potrzebujacymi nie wynika z autentycznej potrzeby serca ... ;)

 • lavinka napisał(a) komentarz datowany na 2012/03/23 00:49:11:

  Bardzo dziękuję za MMSy, ale mieliśmy z Tomim niespodziankę. Wstyd, nasze zdjecia ciągle zalegają na dysku i czekają na obróbkę skrawaniem ;)

 • nicnierozumiem1960 napisał(a) komentarz datowany na 2012/03/24 08:22:54:

  Boki zrywałem czytają o pasożytach, co to grochówkę wyżreć chcieli ! Bardzo ciekawa wyprawa (-: Pozdrawiam i czekam na następne posty !

 • Gość wujek_huann napisał(a) z *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl komentarz datowany na 2012/03/25 23:21:55:

  ...że też mnie tam w oba wieczory nie było...

 • lavinka napisał(a) komentarz datowany na 2012/03/26 00:40:26:

  Byłoby mniej grochówki na osobę. :)

 • Gość wujek_huann napisał(a) z 37.30.29.* komentarz datowany na 2012/03/26 21:06:44:

  byle nie na moją osobę, to się zgadzam! ;D

 • staahoo napisał(a) komentarz datowany na 2012/03/26 22:26:01:

  @wujek_huann---gdyby wujek zjawił się pod wieżycą zostałby nakarmiony, ale musiałby na drugie piętro wdrapać się po ścianie pensjonatu i wejść przez okno, wszak drzwi były zabarykadowane. Ja mam dobre serce więc oddałbym część mojej porcyji.

 • Gość wujek_huann napisał(a) z *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl komentarz datowany na 2012/03/29 23:20:30:

  Dobre serce! Mniam.

 • staahoo napisał(a) komentarz datowany na 2012/03/29 23:37:32:

  Wujek smakoszem podrobów !

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl statystyka